За свою майже дев’яносторічну історію японська компанія, відома зараз як Matsushita Electric Industrial Co., яка є власником бренду Panasonic, виготовляла найрізноманітніші товари – від прасок і розеток до військових суден і літаків. Але дітище бізнесмена-легенди Коносуке Мацусіти завоювало світ зовсім не зброєю, а абсолютно нешкідливою продукцією – побутовою технікою і електронікою: пилососами, CD і DVD- плеєрами, телевізорами, телефонами і, звичайно ж, кондиціонерами. А допомогло компанії невідступне наслідування семи принципів: служити суспільству, бути добросовіснимита чесними, досягати спільної мети спільними зусиллями, прагнути до досконалості, бути ввічливимита скромними, жити у згоді із законами природи, дякувати за благодіяння. По сьогодення робочий день на підприємствах Matsushita розпочинається з повторення цих правил і хорового виконання корпоративного гімну.

Почалося все в 1918 році, коли двадцяти чотирирічний Коносуке звільнився з електроосвітлювальної компанії Osaka Light, де обіймав посаду контролера, і вирішив заснувати фірму по виробництву електричних патронів власної конструкції. Нажаль, перший крок компанії, що дістала назву Matsushita Denki, виявився невдалим – оптові торговці відмовилися брати товар, і Мацусите довелося особисто ходити по будинках, пропонуючи господарям свою продукцію. Але це допомогло мало – об’єм продажів за три місяці склав всього 10 ієн. Щоб зберегти підприємство на плаву, довелося закласти особисті речі, аж до кімоно дружини. Але підприємець не зневірився. Отримавши від компанії Kawakita Electric замовлення на пробну партію підставок для вентиляторів, він, працюючи разом з дружиною і свояком 18 годин на добу, впорався із завданням раніше терміну. Отримавши в результаті вигідний контракт, Мацусита заробив досить грошей для відкриття невеликої фабрики.

До кінця 1920 років у нього було вже вісім заводів, на яких працювали близько тисячі робітників, випускаючи продукцію під торговою маркою National. В асортименті компанії – штепселі, дроти, електролампочки, ліхтарі, велосипедні фари, електронагрівачі, праски. А в 1931 році на ринку з’явився перший радіоприймач National.

Попри те, що обстановка навкруги була далеко не веселою, компанія успішно здолала Велику Депресію, пережила військові роки і не припинила існування в умовах суворих обмежень, накладених американською окупаційною адміністрацією. “Людина з допитливим розумом здатна побачити безліч можливостей, уміє витягати корисні уроки з будь-якої ситуації, досить великодушний, щоб багато що пробачити, тямущий, щоб побачити речі в їх реальному виді, і досить досвідчений, щоб судити про їх істинну цінність”. Філософія, сформульована в цих словах, творця компанії, дозволила здолати усі перешкоди.

У 1951 році в щорічному посланні менеджерам Коносуке Мацусіта сформулював чергові завдання: просування своєї продукції на міжнародний ринок і інтеграція у світову бізнес-спільноту.

Звичний бренд National не годився для представлення японських товарів на ринках США, Канади та Мексики – там його вже використовували інші компанії. Тому в 1955 році з’являється торгова марка Panasonic, що, в перекладі з грецького, означає “увесь звук”. Спочатку ця торгова марка призначалася тільки для аудіотехніки. Проте згодом під маркою Panasonic став випускатися практично увесь спектр продукції Matsushita – від велосипедів і рисоварок до побутових кондиціонерів, які з’явилися в асортименті компанії в 1958 році, відразу ж потрапивши в число лідерів світової кліматичної індустрії.

В Європу марка Panasonic прийшла в 1962 році разом з заснуванням в Західній Німеччині відділення Matsushita Electric Industrial Co. – National Panasonic GmbH, що став плацдармом для завоювання Старого Світу. І, лише підкоривши весь світ, заслуживши міжнародне визнання, бренд Panasonic повернувся на батьківщину, в Японію. Сталося це в 1986 році. До 1990 року на усій, призначеній для внутрішнього ринку побутовій електроніці, що носила раніше марку National, красувався добре знайомий нам логотип Panasonic. У новому столітті ця марка стала загальною для усієї продукції Matsushita.

Зараз фірма – це чотирнадцять компаній-доменів, кожна з яких відповідає за свій напрям бізнесу. Устаткування з маркою Panasonic роблять більше трьохсот тисяч чоловік на підприємствах в Китаї, Малайзії, США, країнах Європи і, звичайно, на батьківщині бренду – в Японії. За даними 2006 року, оборот Matsushita склав більше 76 мільярдів доларів. Компанія завжди намагалася триматися в перших рядах науково-технічного прогресу, прагнучи конвертувати новітні розробки в техніку, що поєднує в собі зручність і якість. Якщо говорити про кліматичне устаткування, то Panasonic був першим виробником вертикальних віконних кондиціонерів (1968 рік), всесезонних кондиціонерів, здатних не лише охолоджувати, але і обігрівати повітря (1973 рік), кондиціонерів із скролл-компресором (1990 рік). Panasonic є піонером у використанні холодагентів, що не руйнують озоновий шар (1995 рік). Інноваційні технології знайшли застосування в таких розробках останніх років, як катехінові фільтри та іонізатори повітря.

Родзинка однієї з останніх кондиціонерних новинок – “робот сенсор патруль” (система контролю якості повітря). Вона виробляє до 3 трильйонів активних іонів, які знешкоджують приблизно 99% небезпечних вірусів і бактерій, роблячи повітря в приміщенні чистим і свіжим. “Сенсор патруль” стежить за чистотою повітря 24 години на добу, навіть коли кондиціонер відключений. Догляд за кондиціонером став як ніколи простий – спеціально розроблений мега-фільтр, в 1,5 разу більше за звичайний, своїми мікрокомірками уловлює частки пилу, пилок, пилових кліщів, бактерії, віруси і неприємні запахи. Кондиціонер тепер не просто охолоджує повітря, але і очищає його. Таким чином, споживач отримує два пристрої в одному: кондиціонер плюс очисник повітря. Але і це ще не все. В останніх моделях кондиціонерів, завдяки застосуванню інверторної технології (Inverter), вдалося скоротити споживання електроенергії до 50%, що дуже актуально для неенергоємних мереж і будинків із старою проводкою.

Представлений в 2003 році новий девіз компанії – “Panasonic. Ideas for Life” (Ідеї для Життя) – свідчить про прагнення не просто поліпшити якість життя споживачів своєї продукції, але і підняти його на принципово новий рівень.